.. nesten iallfall! I dag ble det tidlig middag på meg (typ klokken halv fire, hallo pensjonist), og i dag tenkte jeg å dele en veldig sunn og god oppskrift med dere! Jeg har egentlig alltid vært motstander av speltlompe-pizza, ikke spør meg hvorfor, men for et par måneder siden introduserte Andrea meg for en supergod oppskrift som er lett å lage. Hun har sikkert delt den på sin blogg før, men til de som ikke har fått den med seg kommer den her! 🙂
Til to personer trenger du:
400 gram karbonadedeig
Fløte
Soyasaus eller worchestersaus
Honning
Krydder etter eget ønske, jeg brukte salt, pepper, kajennepepper og hvitløkskrydder
Ost til å toppe
Slik gjør du:
Sett ovnen på 200 grader mens du steker karbonadedeigen som normalt. Når den er ferdig renner du av overflødig vann/fett i vasken før du rører inn en liten dæsj med fløte. Deretter tar du i cirka 1ts honning, 1ts worchestersaus og krydrer til du er fornøyd. Legg deretter blandingen på speltlomper, ta på ost og krydre toppen før du setter den i ovnen til osten har smeltet.
Jeg spiser det med en dæsj rømme på siden. Dette er så sunt, og ikke minst godt! Nå som det er ganske travelt for tiden har jeg ikke tid til å lage store middager i hverdagen. Denne speltlompepizzaen er et supert alternativ i stedet for å kjøpe ferdigmat med alt for mye salt og e-stoffer i. Det tok meg kanskje 15 minutter å lage, inkludert tiden i ovnen.
Om du har noen sunne, kjappe og gode oppskrifter å dele kom gjerne med de her 😀 Kanskje jeg kan ha et samleinnlegg med tipsene slik at flere får de med seg!
1 kommentar
Går du fremdeles markedsføring på BI, eller er du ferdig med studiene? Lurte også på hvilke retning innenfor markedsføring du valgte, og om du er var fornøyd 🙂